Prof. Dr. Fatih Gültekin kimdir?

        Dr. Fatih Gültekin 1966 yılında Konya’da doğdu. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1990 yılında bitirdikten sonra, Konya Numune Hastanesi’nde çalıştı. Bu dönemde Biyokimya doktorasını bitirdi. 1997 yılında Isparta’da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında Yardımcı Doçent, 2002 yılında ise Doçent oldu. 2007 yılında da Profesörlük unvanını aldı.

        Doçentlik yıllarında FULBRIGHT bursu kazandı ve araştırmalar yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. University of Texas Health Science Center at San Antonio’da melatonin hormonu ile ilgili araştırmalar yaptı ve gıda katkı maddeleriyle ilgili seminerler verdi. 2012 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) asli üyeliğine seçildi. 2015 yılında geçtiği Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığı ve Rektör Yardımcılığı yaptı. 2017 yılında ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne geçti ve Diş Hekimliği ile Eczacılık Fakülteleri Kurucu Dekanlıklarını yaptı. Halen aynı üniversitede Uluslararası Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığını yürütmektedir.

        Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış ve kongrelerde sunulmuş, yüzün üzerinde çalışması vardır. Gıda katkı maddeleri özel ilgi alanı olup bu konuda yazılmış dört kitabı vardır.

        Dr. Gültekin, evli ve dört çocuk babasıdır.